Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Design

T-E-X-T B-L-O-C-K

Text Block to celebracja ponadczasowej koncepcji, że zasady projektowania mogą przetrwać wieki. Jest przykładem piękna i prostoty, gdzie forma i funkcja harmonijnie łączą się, ujawniając jedną prawdę.

T-E-X-T  B-L-O-C-K

Idea

Projekt jest zarazem podsumowaniem małej i osobistej debaty na temat designu i funkcjonalności. Jest to interpretacja słynnej dyskusji na temat projektowania podstawowej powtarzalnej jednostki - niezależnie od tego, czy jest modułowa, rozszerzalna, składana, sztaplowana, parametryczna, konfigurowalna czy żywa.

Text block jest biblioteką zbudowaną z kostek, w której sześcian jest podstawowym składnikiem struktury matematycznej replikacji i mnożenia. Widok biblioteki od przodu odsłania kod graficzny, za pomocą którego można “napisać” bibliotekę. W tym celu projektant stworzył jedyną w swoim rodzaju czcionkę umożliwiającą tworzenie swoistego trójwymiarowego języka.

Zdolność produktu do adaptacji, łatwość użytkowania i zdolność do maksymalizacji wykorzystania przestrzeni wyznaczają nową erę w organizacji wnętrz. To nie tylko zbiór klocków – to fundament kreatywności, pozwalający użytkownikom wyrazić swój język poprzez spersonalizowane wzory a nawet język.

Funkcja

Projekt umożliwia szybką reorganizację przestrzeni bez skomplikowanego montażu. Sama forma kubika i jego nieskończona rearanżacja pozwalają użytkownikowi tworzyć spersonalizowane wzory, które tworzą indywidualny język.

Przeprojektowanie modułów w przestrzeni zajmuje tylko chwilę - montaż jest przyjemny i prosty niczym klocki, które następnie łączy się za pomocą lekkich stalowych półek i metalowych klipsów. To projekt łączący design i sztukę z jednej strony pozwalający na tworzenie artystycznych instalacji i form, jak kreatywny mebel codziennego użytku.

Kubiki T-E-X-T B-L-O-C-K wykonane są w dwóch wariantach: z drewna poddanego obróbce cieplnej lub lekkiej stali.

Kto za tym stoi?

Pini Leibovich - izraelski projektant, Absolwent Bezalel Academy of Art and Design, właściciel studia projektowego, które funkcjonuje jako laboratorium badań nad projektami konceptualnymi, po produkty codziennego użytku i mebli. Studio zdobyło kilka międzynarodowych i lokalnych nagród, w tym Crate and Barrel Award i nagrodę Ministerstwa Edukacji. Prace były prezentowane w Cooper Hewitt Museum w Nowym Jorku, Muzeum Sztuki w Tel Awiwie (w stałej kolekcji), Muzeum Izraela w Jerozolimie, Muzeum Wzornictwa w Holon i wielu innych. Pini Leibovitz jest dyrektorem artystycznym w Wise Habit.

pixel